Czech cities
Foreign cities

Série večerních čtení z knih evropských autorů na deseti místech Starého Města v Bratislavě bude probíhat ve středu 11. května od šesté do desáté hodiny večer. Všichni příznivci kvalitní literatury jsou zváni na místa, kde se s knížkami běžně nesetkávají – na tržiště, do dvora, do kaváren, na místa na Obchodnej či do prostor institucí, do kterých zatím neměli možnost se podívat.

Návštěvníkům představí ukázky z knih současných evropských autorů známí slovenští herci - Róbert Roth, Ľubo Burgr, Szidi Tobias, Božidara Turzonovová a další. Čtení probíhají paralelně na všech místech, začátky jsou vždy v půlhodinových intervalech. Mezi čteními je čas k přesunu na další místo. Vstup na čtení Noci literatury je zdarma.

Osmý ročník Noci literatury v Bratislavě připravuje České centrum ve spolupráci se sdružením zahraničních kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kulturními odděleními velvyslanectví a zastoupením Evropské komise.

Všechny informace k místům čtení, knihám a hercům, včetně novinek o soutěžích, naleznete na webu www.czc.sk a na facebooku, účastníci dostanou leták s vyznačenými místy čtení.


České centrum BratislavaLiterature Night - public readings of contemporary European literature at attractive, usually inaccessible venues. During one evening, well known personalities will present several excerpts in translation to local languages. The audience can choose freely the venues to visit and excerpts to listen to.

 

The 2016 issue is joined by more than 70 cities worldwide.

 

This website is continuously updated - follow us for news!