Czech cities
Foreign cities

NOC LITERATURY 2016

Praha 8 - Karlín

11. 5. 2016

18.00 – 23.00

 

Jubilejní 10. ročník známého literárního happeningu opět netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se uskuteční během jednoho večera na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 8 - Karlína. Literární trasa má celkem 21 zastávek.

 

Čtení probíhají paralelně - na všech uvedených místech se začíná v 18.00, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Sami si můžete zvolit pořadí míst, která během večera navštívíte. Úryvky bude interpretovat 21 známých hereckých osobnosti.

 

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC, kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.

 

Letošní ročník se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 8 pod záštitou místostarostky Aleny Borhyové a pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové. Uskuteční se jako každoročně v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Řada autorů přijede na Noc literatury osobně v rámci své následné prezentace na knižním veletrhu, který je letos zaměřen na severskou literaturu, podobně i Noc literatury klade letos v celém záběru evropských knih větší důraz na „Sever“. Organizátoři úzce spolupracují s velvyslanectvími severských zemí, ale především se Skandinávským domem a projektem #ReadNordic. Díky nim zavítají do Prahy autoři Kaspar Colling Nielsen, Katja Kettu, Siri Pettersenová, Lotta Lundbergová, aby si ukázky ze svých knih poslechli a osobně se setkali se svými čtenáři na společné autogramiádě v Karlín Studios, kde se také budou všechny letos čtené knihy prodávat. Kromě severských autorů zavítá na Noc literatury dalších 7 spisovatelů.

 

Projekt se letos kromě Prahy odehraje v dalších 48 městech České republiky.


Literature Night - public readings of contemporary European literature at attractive, usually inaccessible venues. During one evening, well known personalities will present several excerpts in translation to local languages. The audience can choose freely the venues to visit and excerpts to listen to.

 

The 2016 issue is joined by more than 70 cities worldwide.

 

This website is continuously updated - follow us for news!