Prosíme o trpělivost, webové stránky stále doplňujeme.
Česká města
Zahraniční města

NOC LITERATURY 2015

Praha 6

13. 5. 2015

18.00 – 23.00

 

Známý literární happening, který se bude konat 13. května 2015, naváže na osm předcházejících ročníků a opět netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se uskuteční během jednoho večera na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 6 - Dejvic i Bubenče. Literární trasa má celkem 22 zastávek, rozdělených „Kulaťákem“.

 

Čtení probíhají paralelně - na všech uvedených místech se začíná v 18.00, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Sami si můžete zvolit pořadí míst, která během večera navštívíte. Úryvky bude interpretovat 23 známých hereckých osobnosti.

 

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.

 

Letošní ročník se koná ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 a pod záštitou jejího starosty Ondřeje Koláře. Projekt se uskuteční jako každoročně v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Řada autorů tak přijíždí na Noc literatury osobně v rámci své následné prezentace na knižním veletrhu. V letošním roce to bude rekordních 9 spisovatelů.

 

Projekt se ve stejný večer odehraje i na dalších 36 místech po celé ČR.

 

MOTIV_MUSTR_04_re.jpg